JAVNI NATJEČAJ

Autor: Marina Paušić Popović, 31. 1. 2024.

Osnovna škola don Mihovila Pavlinovića, Metković

Na temelju Odluke Školskog odbora o prodaji nekretnine u vlasništvu Osnovne škole don Mihovila Pavlinovića, Metković, Klasa:007-01/23-01/5 Urbroj:2117-142-01-23-7 od 13. srpnja 2023. godine i Odluke Županijske skupštine Dubrovačko-neretvanske županije o davanju suglasnosti Osnovnoj školi don Mihovila Pavlinovića za otuđenjem nekretnine, Klasa:602-02/23-01/665 Urbroj:2117-04-23-3 od 13. prosinca 2023. godine, te članka 75. Statuta Osnovne škole don Mihovila Pavlinovića, ravnateljica škole raspisuje

JAVNI NATJEČAJ

za prodaju nekretnine u vlasništvu Osnovne škole don Mihovila Pavlinovića, Metković

1.Predmet prodaje:

Predmet javnog natječaja je prodaja nekretnine upisane u zk.ul. 4622, K.O. Metković, k.č.br. 7898/18 površine 122 m2 u naravi parkiralište, odnosno čestice upisane u katastar PL br. 3754, K.O. Metković, k.č.br. 4054/4 površine 122 m2.

2. Uvjeti za kupnju nekretnine:

Pravo sudjelovanja u javnom natječaju imaju pravne i fizičke osobe koje po važećim propisima mogu stjecati pravo vlasništva na nekretninama na području Republike Hrvatske.

3. Početna prodajna cijena nekretnine:

3.1. Početna kupoprodajna cijena za nekretninu iz točke 1. iznosi:

- k.č.br. 7898/18, u naravi parkiralište, površine 122 m2 – 5.000,00 €

3.2. Kriterij za izbor najpovoljnije ponude ponuditelja je najviša cijena.

4. Obvezni sadržaj i prilozi ponude:

Pisana ponuda mora sadržavati:

4.1. Ime i prezime, OIB te adresu ponuditelja (ako je fizička osoba), odnosno tvrtku, OIB i sjedište ponuditelja (ako je pravna osoba),

4.2. Iznos ponuđene kupoprodajne cijene,

4.3. Izjavu ponuditelja da prihvaća sve uvjete ovog javnog natječaja,

4.4. Datum ponude i vlastoručan potpis ponuditelja,

4.5. Priloge: dokaz o državljanstvu fizičke osobe, odnosno presliku rješenja/isprave o upisu u sudski ili obrtni registar.

5. Odabir najpovoljnijeg ponuditelja:

5.1. Najpovoljnijim ponuditeljem smatrat će se ponuditelj koji ponudi najvišu cijenu iznad početne, pod uvjetom da ispunjava i sve druge uvjete natječaja.

Ako na natječaj pristigne samo jedna ponuda, utvrditi će se ispunjava li uvjete natječaja te će se ponuditelju prodati po cijeni koju je ponudio, a koja ne može biti niža od početne cijene.

Ako dva ili više ponuditelja ponude istu najvišu kupoprodajnu cijenu, Povjerenstvo za prodaju pozvat će te ponuditelje da u roku od 24 sata ponude novi iznos kupoprodajne cijene koji ne može biti niži od prvotno ponuđene cijene. Ukoliko su ponovno dva ili više pozvanih ponuditelja za dostavu nove cijene, ponudili istu cijenu, najpovoljnijom ponudom smatrati će se ona ponuda koja je prva zaprimljena.

U slučaju odustajanja prvog najpovoljnijeg ponuditelja, najpovoljnijim ponuditeljem smatrati će se sljedeći ponuditelj koji je ponudio najvišu cijenu, uz uvjet da prihvati najvišu ponuđenu cijenu prvog najpovoljnijeg ponuditelja.

Nepravovremene i nepotpune ponude neće se razmatrati.

6. Zaključenje kupoprodajnog ugovora:

6.1. Najpovoljniji ponuditelj dužan je u roku od 8 dana od dana poziva prodavatelja sklopiti kupoprodajni ugovor  te je dužan u roku od 8 dana od dana sklapanja ugovora o kupoprodaji uplatiti iznos kupoprodajne cijene na poslovni račun Osnovne škole don Mihovila Pavlinovića, Metković.

6.2. Osnovna škola don Mihovila Pavlinovića, Metković će izdati kupcu tabularnu ispravu radi uknjižbe prava vlasništva u zemljišnu knjigu tek po isplati cjelokupne kupoprodajne cijene. Isplata cijene u roku predstavljati će bitan uvjet ugovora.

6.3. Troškovi javnobilježničke ovjere, poreza na promet nekretnine i sve ostale troškove u vezi zaključenja ugovora i prijenosa vlasništva - zemljišnoknjižnu provedbu ugovora snosi kupac.

7. Ponuditelj dostavlja pisanu ponudu s dokumentacijom u zatvorenoj omotnici na adresu:

Osnovna škola don Mihovila Pavlinovića, Metković, Alojzija Stepinca 2, 20350 Metković s naznakom  „Za javni natječaj- NE OTVARAJ“  u roku od 8 dana, a počinje se računati od početka slijedećeg dana od objave u dnevnom tisku.

Javni natječaj za prodaju nekretnine objaviti će se na oglasnoj ploči i mrežnoj stranici Osnovne škole don Mihovila Pavlinovića, Metković i dnevnom tisku.

8. Prodavatelj pridržava pravo ne prihvatiti niti jednu ponudu te u svakom trenutku do zaključenja kupoprodajnog ugovora bez obrazloženja poništiti ovaj javni natječaj u cijelosti ili djelomično.

9. Prodaja se obavlja načinom „viđeno-kupljeno“ što isključuje bilo kakve naknadne prigovore.

Sve informacije u slučajevima okončanja ili poništenja natječaja bit će objavljen na službenim mrežnim stranicama Osnovne škola don Mihovila Pavlinovića, Metković, u roku od 8 dana od ostvarivanja navedenih uvjeta.

Klasa: 053-01/23-01/2

Urbroj: 2117-142-01-24-3