Studeni u prirodi

Autor: Danijela Tutavac, 2. 12. 2023.

eTwinning project Nature does not throw anything away

Učenici 4.c razreda tijekom školske godine 2023./2024. sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu Nature does not throw anything away (Priroda ništa ne baca). Projekt je namijenjen učenicima razredne nastave. Cilj projekta je osvijestiti učenike o važnosti prirode. Učenici će opisati važnost utjecaja čovjeka na prirodu, navesti primjere zaštite i očuvanja prirode te provesti jednostavna istraživanja i prikupljanje podataka. Autorice projekta su Danijela Tutavac iz Hrvatske i Nevin Öztürk Yabanoğlu iz Turske.

Projekt smo započeli izradom loga, a studeni odlaskom u školski vrt gdje smo obilježili Dan učionice na otvorenom. U školskom vrtu igrali smo igru Križić – kružić s materijalima iz prirode koje smo taj dan pronašli na tlu (suhe grančice, otpalo lišće i ostali plodovi drveća). Organizirali smo mala natjecanja na nekoliko mjesta. Igrali smo i igru skrivača jer nam vrt pruža prirodno skrovište. Potom smo nekoliko dana pratili stanje prirode u svom okruženju i okruženju škole. Fotografirali smo viđeno mobilnim telefonom. Primijetili smo da ljudi ne koriste uvijek kante za odlaganje otpada, već ga odlažu bilo gdje i na bilo koji način u prirodu. Primijetili smo i da neki učenici ostavljaju slamčice i plastične omote od slamčica u dvorištu škole. Zaključili smo da smo svi odgovorni za stanje prirode danas.

Ivano B.

Roko V.