Međugradska smotra LiDraNo 2016.

Autor: Marinka Jurković, 15. 2. 2016.

U  GKS-u Metković održana je u petak 12. veljače Međugradska smotra osnovnih i srednjih škola LiDraNo 2016. na kojoj su se svojim dramskim, literarnim i novinarskim radovima predstavili učenici neretvanskih škola. Natjecanje je to umjetničkog karaktera kojemu je riječ hrvatska oblikovana u novinarskom i literarnom izrazu te izgovorena u  scenskom nastupu – nit vodilja, sredstvo putem kojega natjecatelji pokazuju svoj talent i kreativnost.

Nakon sastanka prosudbenih povjerenstava obznanjeni su najbolji u svim kategorijama, a oni će biti upućeni na Županijsku smotru koja će se održati u  Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku 1. ožujka 2016. godine. U literarnom, scenskom (skupnom i pojedinačnom) te novinarskom izrazu, iz pet osnovnih  i tri srednje škole sudjelovao je 71 natjecatelj  i 22 učitelja/mentora.

Naša škola na ovoj smotri predstavila se samo u kategoriji literarnih radova. Od pet literarnih radova koji s međugradske/općinske smotre mogu proći na županijsku razinu, dva su iz naše škole.

LITERARNI radovi osnovnih škola predloženi za županijsku smotru      LiDraNo 2016.

• Šetnja, Anđa Alilović

OŠ Opuzen,  mentorica  Ivana Milić, prof.

•  Moja Neretva, Ivan Bebić

OŠ don Mihovila Pavlinovića Metković,   mentorica  Ivona Martinović, prof.

• Pas slikar, Martina Bulum

OŠ Stjepana Radića Metković, mentorica Ines Vukoja, prof.

• Marioneta, Mirta Ivić

OŠ don Mihovila Pavlinovića Metković,  mentorica   Ana Jogunica, prof.

• Pred oluju, Paula Kozina

OŠ Stjepana Radića Metković,  mentorica  Ines Vukoja, prof.

Na gradskoj smotri sa svojim literarnim radovima natjecali su se još i naša Anđela Volarević, 8. razred („Moja rijeka“, mentorica Marinka Jurković);  zatim Katarina Jerković, 8. razred („Kao more“, mentorica Helena Bjeliš) te  Karlo Senta, 6. razred („Zagrliti vršnjaka“, mentorica Slavica Ilić) koji su prolaz na međugradsku razini ostvarili nakon školskog LiDraNa održanog 4.veljače 2016.

Ostale rezultate i izvješća svih prosudbenih povjerenstava  možete pogledati na mrežnim stranicama škole domaćina, OŠ S. Radića.

Ivanu  Bebiću i Mirti Ivić čestitamo i želimo uspjeh na županijskoj razini!