DAN PLANETA ZEMLJE

Autor: Nikolina Jerković, 20. 4. 2024.

Dan planeta Zemlje obilježava se svake godine diljem svijeta kako bi se podigla svijest o važnosti očuvanja okoliša. U našoj školi učenici su se aktivno uključili u obilježavanje ovog važnog dana. Organizirali smo niz aktivnosti koje su imale za cilj promicanje brige za okoliš. Jedna od aktivnosti bila je čišćenje školskog okoliša, gdje su učenici pokazali svoju predanost čistoći i očuvanju prirode. Također smo organizirali akciju sadnje cvijeća kako bismo uljepšali školsko dvorište i potaknuli biološku raznolikost. Učenici su prikupili velike količine biljnog otpada i pravilno ga zbrinuli. Angažirali su se i u izradi plakata i crteža na temu „Moj glas za Zemljin spas!“ te u oluji ideja zapisivali kako možemo pomoći u očuvanju Zemlje. Crteži prenose snažne poruke o potrebi zajedničke brige te pozivaju na promjenu svijesti i ponašanja kako bismo sačuvali prirodu za buduće generacije. Dan planeta Zemlje nije samo jedan dan u godini, već prilika da se osvijesti važnost brige za naš planet i da se poduzmu konkretne akcije za njegovo očuvanje. Naša škola s ponosom sudjeluje u ovom globalnom pokretu za očuvanje okoliša i nadamo se da će ove aktivnosti potaknuti i druge da se pridruže važnoj misiji za budućnost našeg planeta.

« Svibanj 2024 »