Održana školska božićna priredba

Autor: Helena Bjeliš, 22. 12. 2023.

Još jedan Božić pred vratima, prilika za druženje, smijeh i pjesmu, a toga nije nedostajalo na priredbi koja se u čast Božiću održala u petak, 22. prosinca 2023. u predvorju škole. Iako smo se svi zaželjeli druženja s najbližima i odmora od obveza i učenja te jedva dočekali posljednje jutarnje zvono za kraj nastave, publike nije nedostajalo i minute iza podneva protekle su u božićnom ugođaju.

Bez pjesme nema Božića pa je, kao i svake godine, veliki zbor pod ravnanjem prof. Ljupke Sršen Gutić uveselio publiku popularnim pjesmama A whole new world, Božić dolazi te napjevom Rodio se Bog i čovjek. Scenskih izvedbi nije manjkalo ni u ovoj priredbi pa smo tako mogli vidjeti  i čuti kako izgleda božićni test sa samo jednim pitanjem u točki Božićni test koju su izveli učenici Marta Dodig, Stanko Gnječ i Mirjam Škegro. Njih je pripremio vjeroučitelj Marinko Tošić.

Zatim su nam učenici dramske skupine viših razreda dočarali bajkovit svijet Ivane Brlić Mažuranić u dramatizaciji  bajke Polje milosrđa. Sudjelovali su Anđela Senta, Bruna Gujinović, Erika Malezija, Iva Repeša, Laura Bebić, Leon Vladimir, Petra Kepić, Vana Bebić i Lorena Petrušić. Njih su uvježbale profesorice Ana Jogunica i Helena Bjeliš.

Tko je tajanstvena ONA: komet, supernova, meteor ili nešto drugo pokazali su nam učenici Klara Vukojević, Petra Jeramaz, Karla Senta, Josipa Putica, Marin Kaleb, Mihaela Bunoza i Tereza Jadreško u igrokazu na njemačkom jeziku Der kleine Stern. Njih je za nastup pripremila i uvježbala prof. Kristina Laura.  Gošća iznenađenja bila je naša mala velika zvijezda – Ena Nižić koja je rasplesala publiku (i zboraše) prigodnim božićnim pjesmama.

Za potpun doživljaj i ugođaj Božića pobrinula se prof. Matea Jerkić koja je  predvorje škole u svečano ruho odjenula  i izradila kulise scenografije, a  tehničku podršku (i ozvučenje) pružao je domar Mijo Markota. Voditeljica priredbe bila je učenica Marijeta Stanjko.