NACIONALNE OZNAKE KVALITETE

Autor: Danijela Tutavac, 27. 10. 2023.

Međunarodni eTwinning projekti

MATHEMATICS FOR EVERYONE

PAINTINGS WORTH A THOUSAND WORDS

Tijekom školske godine 2022./2023. učiteljica Danijela Tutavac sa svojim učenicima, tada trećašima, sudjelovala je u dva cjelogodišnja međunarodna eTwinning projekta za koja je nagrađena Nacionalnom oznakom kvalitete.

U projektu Mathematics for Everyone učenici su radili na različitim temama (prirodni brojevi, množenje, Arcademic Cup/Games, IDM 314, geometrija, mjerenje) uz uporabu odgovarajućih web alata kao što su Kakuro, Arcademic Games, Zaply Code, Plickers quiz, Canva, Writecomics i Visnos. Obilježili smo i nekoliko posebnih dana među kojima ističemo Europski tjedan programiranja, Dan sigurnijeg interneta i  Međunarodni dan matematike. Posebna je zanimljivost da smo sudjelovali u kreiranju zajedničke igre koju smo na kraju projekta i zaigrali s našim projektnim partnerima.

U projektu Paintings worth a thousand words učenici su se detaljno upoznali tri velika svjetska umjetnika (J. Vermeer, P. Picasso, W. Kandinsky) i radili na njihova tri reprezentativna djela (Djevojka s bisernom naušnicom, Tri glazbenika, Kvadrati s koncentričnim krugovima), zajedno su surađivali na zadatku mješovitih timova (upoznali su nekoliko umjetnika partnerskih zemalja i njihova djela), obilježili su Dan sigurnijeg interneta te sudjelovali su u escape roomu. Rad na ovom projektu obogatio nas je i ovladavanjem radom u nekim novim web, ali i starim poznatim alatima kao što su Wordwall, Learningapps, Canva, Copista, Musiclab, Clasroomscreen, Jigsaw i ChatterPix. U finalu projekta odigrali smo dvije web igre u kojima smo se natjecali u pokazivanju znanja usvojenog tijekom projekta.

Obzirom na promjenu pravila na eTwinningu koji se od prošle školske godine nalazi na ESEP platformi (European School Education Platform), nismo se mogli natjecati za Nacionalnu oznaku kvalitete za sve projekte u kojima smo sudjelovali budući da su neki izgubili status međunarodnog projekta. Zato smo iznimno ponosni na ove dvije Nacionalne oznake kvalitete koje smo dobili.