DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Ivona Martinović, 13. 10. 2023.

(dobrotvorna zabava u školskom vrtu)

Danas smo u vrtu naše škole svečano obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Nakon dugo vremena, povodom, našim učenicima omiljenog  blagdana Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, priredili smo humanitarnu prodajnu izložbu. Mirisni kruh, peciva, slastice, pekmeze, ukiseljeno povrće, prirodno izrađene sokove što su pripremile vrijedne ruke majki i baka naših učenika te plodove našega neretvanskog zavičaja - mandarine i šipke prodavali smo kako bismo pomogli Udruzi Otac Ante Gabrić . Udruga se brine o starijim građanima našega grada koji su potrebiti ili su, nažalost, ostali sami  i pomoć ove udruge im je itekako dobrodošla. Predstavnice Udruge bile su danas naše drage gošće. Da naš vrt može pričati, sigurno bi kazao da mu je ovo najsretniji dan u životu jer su ga ispunili: kruh, kiflice, kuglofi, muffini.... (čak i bezglutenski!), sočno i zrelo voće, ali najveseliji je zasigurno bio zbog djece, učitelja, roditelja i drugih posjetitelja koju su uživali u današnjem događanju. Kako i priliči ovako važnom i plemenitom danu, ozračje je bilo baš kako treba: opušteno, veselo, raspjevano. Naime, nakon uvodnog nastupa našeg uvijek odličnog školskog zbora koji nam je otpjevao tri prigodne skladbe; pozdravnih riječi naše pedagoginje i svećenikovoga blagoslova za glazbu su se pobrinuli raspjevani osmaši i to uz pratnju gitare i  harmonike. Uvijek je dobro činiti dobro, a još kad se to čini u veselom okruženju kakvo je danas bilo u vrtu naše škole, vjerujemo da su svi koji su nas posjetili sa sobom barem malo veselja i dobrote.

Draga djeco, roditelji, bake i svi koji ste dali svoj prilog našem malom humanitarnom projektu, od srca vam zahvaljujemo za svaki kruh i kolač, mandarinu, šipak i euro kojim ste pomogli Udruzi Otac Ante Gabrić. Humanitarnom prodajom pomogli smo Udruzi i potaknuli u našim učenicima empatiju, solidarnost i važnost pomaganja potrebitima. Ljudi u našoj  zajednici  pokazali su da su svjesni koliko su ove društvene vrijednosti potrebne i važne; zbog toga im upućujemo još jedno veliko - HVALA!