Okrugli stol o ocu Anti Gabriću

Autor: Marinka Jurković, 28. 2. 2017.

U subotu  27. veljače 2017. u Gradskom kulturnom središtu održan je okrugli stol vezan za otvaranje novih pogleda na život i djelo oca Ante Gabrića u njegovom rodnom gradu.

Na početku je okupljene pozdravila gradonačelnica Katarina Ujdur koja se kratko osvrnula na život oca Ante Gabrića te zahvalila svim sudionicima. Moderatorica okruglog stola, Ivana Čarapina koja je i  suorganizatorica zajedno s profesoricom Vanjom Gabrić, naglasila je da dvije naše metkovske župe čuvaju uspomenu na oca Antu u iščekivanju njegovog proglašenja blaženim što je potvrdio i don  Davor Bilandžić iz Župe sv. Nikole biskupa. Na okruglom stolu svojim izlaganjima sudjelovali su i dr. sc. Ivana Oraić Rabušić iz Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje, profesor Ivan Jurić koji se okruglom stolu obratio pismom, ravnateljica OŠ S. Radića Božena Nikoletić,  Nikolina Vugdelija iz OŠ S. Radića, Violeta Oršulić voditeljica  Udruge mladih Otac Ante Gabrić iz SŠ Metković,  Martina Pačić iz Gimnazije Metković, Marinka Jurković iz OŠ don Mihovila Pavlinovića,  Magdalena Ujdur iz Turistička zajednica Metković, Goran Matić mladi zaljubljenik u dramu i poštovatelj djela oca Ante Gabrića te predstavnici dviju metkovskih udruga Otac Ante Gabrić  i  Prijatelj.

Ovaj skup iznio je veliki broj vrlo pozitivnih aktivnosti  koje se u našem gradu ostvaruju pod imenom ili vezanih uz ime našeg najpoznatijeg sugrađanina, a iznjedrio je još više novih ideja i mogućnosti koje sada samo treba oživotvoriti u praksi i tako dopustiti ocu Anti da iz dana u dan obogaćuje naš grad novim duhovnim i drugim vrijednostima.

Fotografije preuzete s portala metković.hr