BOŽIĆNA PRIREDBA

Autor: Helena Bjeliš, 27. 12. 2016.

Naša je škola u prosincu , u predbožićno vrijeme, bila dom brojnim aktivnostima, a 23. prosinca došao je red  i na božićnu priredbu. Tako je  posljednji nastavni dan u ovoj godini bio  posvećen i  glazbenim i scenskim točkama   koje su  zajedno s učenicima viših razreda naše škole pripremile učiteljice glazbene kulture Ljupka Sršen Gutić i Zrinka Boras te učiteljice hrvatskog jezika Ivona Martinović i Helena Bjeliš.

Pozornicom su šetale  pahuljice i anđeli,  Josip ,  Marija i djetešce Isus  bili su tu, odjekivali su poznati zvuci božićnih pjesama i napjeva...

Program su otvorili članovi Velikog zbora pjesmom Oj, djetešce moje drago, uslijedile su recitacije učenica koje  su svojim glasom dočarale tihu adventsku noć u kojoj se očekuje dolazak Sina Božjeg ( Božićna tiha noć , Božićna zvijezda ) i igrokaz učenika viših razreda koji su se zapitali što bi Isus mogao poželjeti za svoj rođendan ( Što bismo mogli pokloniti Isusu). Zvuci triju gitara ispunili su školsko predvorje u  izvedbi melodije The first Noel, a  publika je  zapjevala   sa zborom o zadnjem Božiću ( Last Christmas ) i riječi napjeva  Čuj nebeske vojske glas.

Gledatelji su pozorno pratili monolog o  usamljenom dječaku Jozefu i njegovim božićnim željama( Jozef ). Na kraju priredbe u kraćem božićnom dijalogu svatko je mogao prisjetiti se Priče o prvom Božiću, a naš učiteljski zbor počasto nas  je pjesmom  Zdrav kralj mladi.

Osnovni motiv koji je pratio priredbu, a kojeg bismo se svi  ovom prigodom trebali prisjetiti ,  bio je da se prava bit Božića osjeti kroz ljubav i dobrotu, a ne tek kićenje božićne jelke, iščekivanje Djeda Božićnjaka i darivanje skupocjenih poklona. Završne riječi voditeljica upućene svima u publici najbolje oslikavaju božićni duh priredbe : Mir, zdravlje, ljubav, sreća i veselje neka vas prati svih  ovih blagdanskih dana  i tijekom  cijele 2017. godine!