KONCERT ŠKOLSKIH ZBOROVA DOLINE NERETVE

Autor: Marinka Jurković, 11. 6. 2016.

Svi ljubitelji glazbe iz naše škole s nestrpljenjem su očekivali i ovaj ljetni, drugi po redu ove godine, tradicionalni  koncert školskih zborova na kojemu  nastupaju  dječji zborovi iz Metkovića, Kule Norinske i Ploča. Znali smo da će to biti raspjevana večer kao i svaki put kad se okupe raspjevana djeca i  dirigentice pune entuzijazma i ljubavi prema glazbi. Publika je stvarno uživala!

Sinoć je u našem GKS-u održan ljetni koncert školskih pjevačkih zborova na kojemu nastupaju zborovi neretvanskih škola. Naša je škola već tradicionalno domaćin, a posebne su gošće i ovaj  put - Vokalna skupina naših učiteljica s dvjema skladbama iz tradicijskog repertoara – Mala moja i Izašla je zelena naranča.

Raspjevanu večer otvorio je naš Mali zbor Kabiljovom pjesmom Do re mi fa, a otpjevali su još i pjesmu iz crtanog filma Aladin. Dalje su redom s po dvije ili tri skladbe nastupali Zbor Osnovne glazbene škole Metković, naš Veliki zbor, (pjevali su Romansu Zdenka Runjića te Charpentierovu Wir feiern,a u drugom nastupu Ave Mariu Ivana pl. Zajca te Weberovu Amigos para siempre), zatim je pjevao Zbor OŠ Vladimira Nazora iz Ploča i  Zbor OŠ Kula Norinska sa svojom ritamskom sekcijom.

Kao i uvijek, na kraju su se svi zborovi udružili u zajedničkoj Veseloj pjesmi. Program su pripremile profesorice Ljupka Sršen Gutić, Marija Jerković, Josipa Markota, Nensi Borozan i Zrinka Boras, a zborovi su pjevali uz  glasovirsku pratnju Zrinke Boras, Dragan Gutić i Nensi Borosan.

Naša škola se još jednom pokazala kao odličan domaćin, a našemu gradu i ljubiteljima glazbe želimo još ovako veselih i dobro organiziranih koncerata.