Čestitamo našoj karatašici Ani

Autor: Marinka Jurković, 15. 3. 2016.

U Čavlama (pokraj Rijeke) održano je prošloga vikenda Državno prvenstvo Hrvatske u karate borbama za mlađe učenike i učenice. Metkovski karataši opet su pokazali da se u Metkoviću karate voli i jako dobro trenira. Državna prvakinja (u kategoriji mlađe učenice -36 kg) je Metkovka Lara Ćulum (KK Metković), ali i naš Karate klub  Knez Domagoj ima svoju zvijezdu – našu Anu Bebić - koja je u kategoriji mlađe učenice +36 kg osvojila broncu! Čestitamo našoj Ani i njezinome treneru!

A našoj smo Ani postavili nekoliko pitanja… pročitajte što nam je odgovorila.

Ana, reci nam nešto o sebi.

Idem u 3.b razred i odlična sam učenica. Imam mnogo slobodnoga vremena, stoga imam mnogo hobija. Volim crtati  i vesti. Zanima me sve o životinjskom svijetu, zato čitam razne knjige i gledam dokumentarne emisije koje govore o životinjama. Kada je lijepo vrijeme, volim se igrati vani, vozim bicikl ili se rolam.

Zašto voliš karate? Što te najviše veseli u karateu?

Volim ići na treninge jer tamo imam dobre prijateljice i prijatelje. Najviše me veseli kada na treningu učimo neke nove karate poteze ili vježbe samoobrane. Tome se baš veselim…

Od kada treniraš i koliko ti vremena uzimaju treninzi?

Moja majka je karate trenerica. Kad sam imala pet godina počela sam ići s njom na treninge jer me nije mogla ostavljati samu kod kuće. Na početku sam se igrala, a onda mi se sviđalo trenirati s ostalom djecom. Treninge imam četiri puta tjedno u večernjim satima. Treninzi mi ne oduzimaju vrijeme jer ja na trening idem zato što volim karate i treninge.

Koliko i kako si se pripremala za ovo Državno prvenstvo? Tko te najviše potiče i pomaže?

Za ovo se prvenstvo pripremam cijelu godinu. Pripremam se na treninzima, ali i kod kuće. Najviše mi pomaže moj trener Mijo Volarević, a potiče me još i moj otac koji mi u slobodno vrijeme uvijek napominje kako trebam raditi na kondiciji.

Je li te medalja iznenadila? Kako si se osjećala kad su ti stavljali medalju oko vrata?

Iznenadila me jako, iako sam vjerovala u sebe jer sam se ozbiljno pripremala. Kad sam stavila medalju oko vrata bila sam sretna i  ponosna na sebe, a moj je trener bio još sretniji od mene. Još  draži od medalje  mi je  bio ovaj  izlet u okolicu Rijeke s mojim prijateljicama i prijateljima koji je trajao čak tri dana. I to što je trener  sve nas počastio pizzom zbog ovoga velikog uspjeha.

Ana, još jednom ti čestitamo i želimo još mnogo sjajnih medalja!

Hvala!