ODRŽANO ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA

Autor: Marinka Jurković, 5. 3. 2016.

U petak, 4. ožujka u Srednjoj pomorskoj i tehničkoj školi u Dubrovniku održano je 21. Županijsko natjecanje iz Hrvatskoga jezika na kojemu je naša škola imala pet natjecatelja u kategoriji VII. i VIII. razreda.

Nakon provedenoga školskoga natjecanja, a na temelju postignutih rezultata, na županijsku razinu su pozvane dvije učenice sedmoga razreda: Gabrijela Bojčić i Barbara Dropuljić s mentoricom Slavicom Ilić te troje učenika osmoga razreda: Maja Daničić, Lovre Jerković i Mirta Ivić s mentoricom Anom Jogunicom.

U petak 4. ožujka 2016. pun autobus natjecatelja iz Hrvatskoga jezika osnovnih i srednjih škola grada Metkovića  uputio se prema županijskom središtu kako bi sudjelovali na natjecanju. Sama ta činjenica govori kako se u našemu gradu materinski jezik i njeguje i uči. Kišno vrijeme nije pokvarilo raspoloženje natjecateljima, autobus je bio ispunjen veselim žamorom, palatalizacijom, jotacijom, genitivima, aoristima, velikim slovom i pisanjem zareza… Najbolji od najboljih još jednom ponavljaju gradivo prije važne bitke za osvajanje županijskih mjesta.

Dobri rezultati ni ove godine nisu izostali, u svim kategorijama Metkovci su imali svoje predstavnike na nekom od prva tri mjesta koja znače vizu za ulazak među one najsretnije koji će biti pozvani na 21. Državno natjecanje iz Hrvatskoga jezika.

Kakve su rezultate ostvarili naši natjecatelji? Najuspješnija naša sedmašica Gabrijela Bojčić zauzela je zapaženo peto mjesto, dok je Barbara Dropuljić četrnaesta od ukupno tridesetak natjecatelja. Naša Maja Daničić u jakoj konkurenciji osmaša zauzela je 8. mjesto dok su se Lovre Jerković i Mirta Ivić zastali na zlatnoj sredini.