LIK 2016.

Autor: Dubravka Šešelj, 29. 2. 2016.

Kao i svake godine, tako i ove u našoj školi je provedeno natjecanje iz Likovne kulture LIK 2016.

Ponosni smo na zapažene rezultate koje su postigli naši učenici.

Školsko natjecanje provedeno je tijekom siječnja i veljače. Na natjecanju je sudjelovalo trinaest učenika sedmih i osmih razreda i to: Eni Medak (7.d), Katarina Musulin (7.d), Mia Maslać (7.d), Nikolina Sršen (7.c), Ana Parun (7.c), Mladen Rastočić (7.c), Nika Vulić (7.c), Luka Marević (8.e), Nikola Jurković (8.e), Marija Karačić (8.d), Domagoj Miškić (8.a), Petra Bebić (8.a)  i Mirta Ivić (8.c). Tema poticaj bila je Mediteran u meni, a učenici su istraživali , izražavali i vrednovali  različitost kontrasta toplih i hladnih boja u vlastitom radu tj. vrednovati ulogu pozitivnog i negativnog prostora plohe te različitost kontrasta toplih i hladnih boja u grafičkoj tehnici visokog tiska-karton tiska i računalnoj grafici.

Nakon zahtjevnog zadatka školsko natjecanje  prošlo je sedam učenika. Njihovi radovi su zadovoljili sve ključne pojmove i samim tim su se plasirali na Županijsko natjecanje. Najbolji su bili: Luka Marević (8.e), Petra Bebić (8.a), Mia Maslać (7.d), Nikola Jurković (8.e), Ana Parun (7.c), Katarina Musulin (7.c)  i Nikolina Sršen (7.c).  Poredak na školskom natjecanju s obzirom na broj osvojenih bodova  bio je takav da su bila tri prva mjesta: Luka, Petra i Mia, dva druga: Ana i Nikola , Katarina je treća, a Nikolina četvrta.

Na 18. Županijsko natjecanje LIK 2016. prispjelo je 130 radova iz 19 škola. Prosudbeno povjerenstvo na županijskoj razini  za izložbu je odabralo 43 rada od kojih je 10 predloženo za Državno natjecanje.

Svi radovi predloženi za državnu smotru  dobili su po 80 bodova što je maksimalan broj bodova.

Radovi naših učenika su bili izvrsni: dvoje učenika je pohvaljeno, a dvoje predloženo za državnu smotru. Predloženi su radovi Petre Bebić i Luke Marevića dok su radovi Ane Parun i Nikole Jurkovića pohvaljeni. Učenici i njihova mentorica Dubravka Šešelj vrlo su ponosni na postignute rezultate.

Županijska izložba bila je organizirana u Likovnom salonu Opuzen i njeno svečano otvorenje  bilo je 26. veljače 2016. u 12:00 sati. Na izložbu su došli gotovo svi učenici sudionici izložbe sa svojim mentorima. Bilo je vrlo svečano, a prigodni program su organizirali domaćini izložbe - OŠ Opuzen iz Opuzena.

Čestitam svim učenicima čiji su radovi predloženi za Državno natjecanje, a njihovim mentorima na uspješnom vođenju. Posebno čestitam našim učenicima Petri i Luki u nadi da će netko od njih biti pozvan na Državno natjecanje.