NAŠA ŠKOLA U SVIM NIJANSAMA RUŽIČASTE

Autor: Anđela Jerković, 1. 3. 2018.

Danas, 28. veljače 2018. u našoj školi po treći put se obilježava Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day. To je program prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se posljednje srijede u mjesecu veljači. Ujedinili smo se i poslali snažnu poruku nasilnicima. Zbog toga danas nosimo ružičasto i svima šaljemo miroljubivu poruku: Nasilje prestaje ovdje! Zato smo danas bili u svim nijansama ružičaste! Pogledajte u fotogaleriji!

Ideja za Dan ružičastih majica nastala je u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi. Inicijativom školskih kolega riješeno je sustavno zlostavljanje dječaka. Naime, taj dječak, koji je došao u školu u ružičastoj majici, u znak podrške svojoj oboljeloj majci, postao je žrtva nasilja. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi prijatelji iz škole, postale su prepoznatljiv simbol ove inicijative. Hrvatski sabor je 17. veljače 2017. godine izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja te se s radošću pridružujemo obilježavanju i tog Dana.

Svjesni činjenice da je nasilje prisutno svakodnevno u svim okruženjima, učenici i djelatnici naše škole uključili su se i odlučili senzibilizirati našu neposrednu okolinu na razumijevanje i prihvaćanje različitosti te izbjegavanje svake vrste nasilja. Zato danas nosimo ružičasto!