Održano školsko natjecanje LiDraNo 2018.

Autor: Marinka Jurković, 21. 1. 2018.

U petak, 19. siječnja 2018. godine u našoj školi je održana školska smotra (natjecanje) LiDraNo 2018. Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovao je čak 41 natjecatelj/ica iz viših i nižih razreda u trima kategorijama: literarni rad te pojedinačni i skupni scenski nastup dok u kategoriji novinarski rad nije bilo natjecatelja. Zahvaljujemo vrijednim lidranistima koji su došli pokazali svoje literarne i scenske sposobnosti, a najbolji će predstavljati našu školu na međugradskoj smotri koja će se održati u srijedu 31. siječnja u Gradskom kulturnom središtu, a domaćin međugradske razine za srednjoškolce i osnovnoškolce ove godine je Gimnazija Metković.

REZULTATI  LiDraNa 2018.

U  kategoriji POJEDINAČNI  SCENSKI  NASTUP   od 12 natjecatelja najbolji su bili:

1.    Lara Jurković, 6. r.  /   T. Zagoda:  KRATKI TEČAJ STRANIH RIJEČI                               (monolog)     (mentorica  M. Jurković)

2.    Mateo Plećaš,  8. r. /   Petar  Miloš;  JOKINO PISMO (monolog)                                    (mentorica I. Vatović)

3.   Anamarija Dominiković, 8. r. / Gustav Krklec;  SREBRNA CESTA                                   (recitacija)      (mentorica S. Ilić)

4.    Katja Crnčević,   6. r.   /    Milan Taritaš:  ŠUM ŠUMI  (recitacija)                                   (mentorica  M. Jurković)

5.    Laura Mandić,  8. r.   /  Konstantin  Simonov: ČEKAJ ME  (recitacija)                              (mentorica S. Ilić)

U   kategoriji  SKUPNI  SCENSKI  NASTUP   dalje se upućuje

igrokaz

DI BI TI PANJKERU JEDAN  (Z. Đokić,  A. Đokić - Pongrešić)

(izvođači:  Roko Golemac (8.),  Ivan Ilić (5.)  i  Marta Puljić (7.)

(mentorica S. Ilić)

U  kategoriji LITERARNI RAD  od 26 prispjelih radova na međugradsku razinu upućuju se:

1.    Nino Volarević, 4. r.       Moja majka ( proza)    /  JADRANKA, 11980   /                      (mentorica  D. Tutavac)

2.    Dominik Jerković, 6. r.        Odlučio sam: želim ostati dijete  /                                 DOMINO,    54321 /  (mentorica  M. Jurković)

3.   Radojka Volarević, 6. r.       Kap kiše  (proza)   /  PLJUSAK, 12345   /                         (mentorica  M. Jurković)

4.   Josipa Vego,  6. r.       Dvorište moje bake (proza)   /  JOSIPA, 17171 /                       (mentorica H.  Bjeliš)

5.   Lara Ćelić, 7.  r.  Kratak vodič za preživljavanje velikog  odmora                             BUBAMARA, 50305 /  (ment. H.  Bjeliš)

Čestitamo svim natjecateljima koji su ostvarili prolaz na međugradsku razinu!