Natjecanje LIK 2017.

Autor: Dubravka Šešelj, 25. 2. 2017.

Na školskom natjecanju LIK 2017., smotri likovnih radova iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna, 19. po redu, sudjelovalo je dvadeset učenika sedmih i osmih razreda.

Zadatak natjecateljima bio je istraživati likovne/vizualne elemente i ključne pojmove za podtemu-poticaj Ritam svjetla, ritam boje te izraziti vlastitu ideju u mediju fotografije, primijeniti fotografske postupke kod izrade fotografije te vrednovati ulogu boje, svjetlosti, ritma, kontrasta, kompozicije i  kadriranja.

Zadatak  mentora bio je poticati kreativnost, interes za istraživački rad te samostalnost u planiranju i realiziranju likovnog zadatka te razvijati sposobnost divergentnog i konvergentnog mišljenja na zadanu tema-poticaj natjecanja a to je zvučna slika.

Povjerenstvo za provođenje školskog natjecanja LIK 2017. vrednovalo je svih dvadeset učeničkih fotografija te na kraju  predložilo njih deset  za Županijsko natjecanje. Predloženi  su radovi ovih učenika: Karlo Senta, 7.d;  Laura Kordić, 7.d;  Anamarija Dominiković, 7.c;  Matea Bebić, 7.b; Nika Vulić, 8.d; Ana Parun, 8.c;  Sara Jurković 8.c;  Nikolina Sršan 8.c;  Josip Bebić 8.a  te Nikola Čupić, 8.a razred.

Svim učenicima čestitamo na izvrsnim uratcima i prikazanoj kreativnosti.

Ana Parun, 8.c

Anamarija Dominiković, 7.c

Josip Bebić, 8.a

Karlo Senta, 7.d

Laura Kordić, 7.d

Matea Bebić, 7.b

Nikola Čupić, 8.a

Nikolina Sršen, 8.c

Sara Jurković, 8.c

Nika Vulić, 8.d

Na  19. Županijsko natjecanje kojemu je domaćin naša škola, prispjelo je 136 fotografija iz 18 škola. Prosudbeno povjerenstvo je za Izložbu najboljih županijskih uradaka odabralo 49 radova od kojih je 10 predloženo za Državnu smotru/natjecanje. Među 10 radova predloženih za državni LIK 2017. našao se i rad naše  Sare Jurković, učenice 8.c razreda. Sarin rad je vrednovan s najvišim brojem bodova te je osvojila prvo mjesto na županijskoj razini.

Učenici Karlo Senta, Matea Bebić i Nikola Čupić su pohvaljeni te će se njihovi radovi naći na županijskoj izložbi. Zahvaljujemo učenicima na uloženom trudu uz želju da i dalje razvijaju ljubav prema fotografiji.

Našoj Sari čestitamo i želimo da bude pozvana na Državnu smotru LIK 2017.