Jer ja se zovem Ljubav

Autor: Marinka Jurković, 15. 2. 2017.

„A true friend is hard to find,

Difficult to leave,

And impossible to forget“.

„Možda nisu uvijek pored tebe,

možda ih ne viđaš često,

možda imaju probleme svoje,

bitno je samo da znaš da te vole,

i da prijatelji uvijek postoje“.

Povodom Valentinova učiteljica engleskog jezika Ana Tot osmislila je i koordinirala dvojezični projekt pod nazivom Jer ja se zovem Ljubav. Učenici 6. c razreda preobrazili su se u male bogove ljubavi, Kupide, izradili i odjenuli kostime, oslikali ljubavne čestitke, ljubavne strelice i srca te zakucali na vrata naših učionica. Tako preobraženi svim su učenicima čestitali Valentinovo i recitirali prigodne pjesme ne engleskom jeziku te dijelili čestitke, a nekima i čokoladice. Svi su bili ugodno iznenađeni, a posebno Valentin iz 2.d i Valentina iz 3.c razreda kojima su posebno čestitali imendan. Lijepo iznenađenje priredili su blizancima Anti i Zdravku Popoviću iz 6. d razreda kojima su čestitali  rođendan. Također su obradovali i iznenadili poklonima i čestitkama sve učitelje u zbornici kao i ravnateljicu.

U projektu je sudjelovala i učiteljica njemačkog jezika Kristina Laura te knjižničarka Katica Salacan. Na satovima njemačkoga jezika učenici su pisali i čitali ljubavne pjesme, izrađivali čestitke i kreirali plakate s valentinovskim temama. U knjižnici su učenici 1. a razreda učitelja Željana Brljevića te 2. a razreda učiteljice Dragice Jerković riječima i crtežom izražavali što je za njih  ljubav.

Ovo su samo neke od njihovih lijepih definicija:

Ljubav je najljepši dar.      (Ema Talajić, 1. a)

Ljubav je tata, mama, Mia i Pavle.       (Leonn Kozina, 1. a)

Ljubav je jedna mala ljepota i dragost.        (Ante Jurković, 2. a)

Ljubav je kad tata voli mamu više od svega.         (Matija Jurković, 2. a)

Sretno  Valentinovo!

Prigodne panoe kojima je urešeno školsko predvorje izradili su učenici 6. c razreda učiteljice Ane Tot, učenici dodatne nastave njemačkog jezika učiteljice Kristine Laure, učenici 7. d razreda učiteljice Slavice Ilić, učenici 4. b razreda učiteljice Suzane Bubalo te knjižničarka Katica Salacan s 1. a  i  2. a razredom.