Drugaši (napokon) na izvanučioničkoj nastavi

Autor: Danijela Tutavac, 9. 6. 2016.

Svi drugaši naše škole s nestrpljenjem su čekali sunčan dan za odlazak u prirodu. Tko čeka, dočeka! U utorak, 7. lipnja,  svanuo je baš takav dan kakav smo čekali. Sa svojim učiteljicama Verom Jelčić, Nikolinom Doko, Davorkom Govorko, Elenom Baffo i Danijelom Tutavac drugaši su se uputili na izvanučioničku nastavu.

Nakon putovanja autocestom stigli smo u Imotski k najdubljem jezeru u Europi - Crvenom jezeru. Najprije malo razočarani što jezero nije crveno, već samo stijene oko njega; pokušali smo u nj ubaciti kamen ne bismo li se, prema legendi, što prije oženili, ali ni to nam nije išlo kako smo očekivali. Očarani ljepotom Crvenog, upoznali smo i Modro jezero u kojemu se Imoćani kupaju i uživaju u skokovima za vrućih ljetnih dana.

Nastavljajući putovanje, prošli smo kroz utrobu Biokova i spustili se u Makarsku. U Malakološkom muzeju razgledali smo oko 3 000 ljuštura školjki razvrstanih prema geografskoj rasprostranjenosti. Bila je to mala istraživačka avantura i uživanje u tajnama morskih dubina. Pomalo iscrpljeni, ali već jako gladni, jedva smo dočekali ručak  u Hotelu Biokovo. Poslije šetnje prekrasnim gradom pod Biokovom, nastavili smo prema Zaostrogu gdje nas je oduševila bogata muzejska zbirka franjevačkoga samostana. Otkrili smo da zbirka sadrži raznovrsne predmete: umjetničke slike, odjeću, kipove, posuđe, oruđe, nakit i puno, puno  knjiga.

Prepuni  lijepih dojmova s izleta, zalazak sunca dočekali smo u svome gradu.