2. travnja, Međunarodni dan dječje knjige

Autor: Marinka Jurković, 1. 4. 2016.

Međunarodni dan dječje knjige obilježava se svake godine kako bi se ukazalo na važnost dječje knjige te poticala i razvijala ljubav prema čitanju. Obilježava se 2. travnja, na rođendan najvećega svjetskog bajkopisca, Hansa Christiana Andersena. Naša škola obilježavala je ovaj nadnevak tijekom cijeloga ovog tjedna zanimljivim radionicama za najmlađe učenike.

U obilježavanju je sudjelovala velika ekipa nižih razreda: svi učenici drugih, trećih i četvrtih razreda sa svojim učiteljima i učiteljicama te naši stalni gosti – starija srednja skupina vrtićana Dječjeg vrtića Radost s njihovom tetom. Ovu veliku družinu usmjeravala je i rad koordinirala naša knjižničarka. Na svojoj radionici najmlađi su   uživali u slušanju Andersenove bajke Ružno pače. Radionice za  svaki razred koji je sudjelovao sastojale su se u zajedničkoj izradi jedne slikovnice. Učenici su priču najprije smišljali, nakon toga pisali i ilustrirali svatko po jednu stranicu zajedničke slikovnice  – tako bi nastala cjelovita priča  –  napisana i ilustrirana! Nisu zaboravili ni naslovnicu s podnaslovnicom. Po završetku ovih aktivnosti, učenici su zajedno čitali svoju slikovnicu te razgovarali o njoj. Cilj ovih aktivnosti bio je posvijestiti  važnost dječje priče, poticati dječje stvaralaštvo,  kreativnost i zajednički rad.

Tako su nastale zanimljive i atraktivne slikovnice koje možete vidjeti u našoj fotogaleriji. Dio slikovnica izložen je i u predvorju škole.  A evo i njihovih naslova po razredima - autorima:

2.a   Sreća                                                         3.d   Ježeva potraga

2.b   Neobično putovanje                                  4.a    Škola iz snova

2.c   Najljepše godišnje doba                            4.b   Eko san

3.a    Kraljevna Sonja                                          4.c     Kako osvojiti curu?

3.b    Čarobnica Olga                                       4.d   Ljubomorni kralj

3.c   Proljetne vile