Manifestacija DANI OCA ANTE GABRIĆA

Autor: Marinka Jurković, 21. 2. 2016.

Naša škola će se u nadolazećem tjednu pridružiti obilježavanju „Dana oca Ante Gabrića“. Nizom školskih aktivnosti, sudjelovanjem u zanimljivim radionicama te prigodnim programom u petak 26. veljače 2016. godine učenici i nastavnici naše škole podržat će ovu lijepu manifestaciju.

Početkom tjedna učenici prvih razreda će u Pastoralnom centru „Otac Ante Gabrić“ u Župi sv. Nikole imati radionicu „Iz Bengala u Metković“ koje će vodite učiteljica Katica Vladimir. Prije radionice u pastoralnom će centru obići stalnu izložbu posvećenu životu i radu najpoznatijega  našeg misionara. Nakon radionice na satu Likovne kulture crtat će ono što ih se posebno dojmilo i radove izložiti u predvorju škole. Učenici viših razreda također će na satu Likovne kulture pripremati plakate s mislima oca Ante Gabrića u čemu će ih usmjeravati učiteljica Likovne kulture. Na satovima Hrvatskoga jezika i Vjeronauka učenici će se stvaralački izražavati (molitve, pisma, poezija) motivirani životom i djelima oca Ante. Radovi će biti izloženi na razrednim panoima.U pripremi  je i Kutija milosrđa koju ćemo u Godini božanskog milosrđa postaviti na vidljivo mjesto u školi kako bi se učitelji i nastavnici mogli iskazati djelima milosrđa.

Završni dio obilježavanja pripremamo za petak 26. veljače 2016. godine u 12:00 sati u predvorju škole gdje će biti uprizoren glazbeno-scenski program s recitacijama i  pjevanjem te projiciranjem filma o ocu Anti Gabriću. Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže!

S velikim zadovoljstvom  sudjelujemo u manifestaciji  „Dani oca Ante Gabrića“ koja promiče glas o svetosti našeg oca Ante, misionara svjetskoga glasa koji će uskoro biti proglašen blaženim.