Nagrađena naša „Neretvanska banka“

Autor: Marinka Jurković, Jelica Lazarević, 10. 2. 2016.

U nedjelju 7. veljače 2016.  godine naš grad  je okupirala  velika maškarana povorka. Za tradicionalne  nagrade borili su se, osim skupine naše škole,  još i skupine ostalih škola iz našega grada, desetak različitih društava  i veliki broj pojedinačnih maski.

Veliku povorku predvodilo je šezdesetak naših učenika koji su ove godine bili maškarani u „Neretvansku banku“; susjedna osnovna škola nosila je živopisnu modu različitih razdoblja rock glazbe, a gimnazijalci su se krili iz maske kauboja. Našim naj maškarama proglašavamo učiteljice Tonćiku Popović, Ljupku Sršen Gutić, Dubravku Šešelj, Katicu Vladimir, Keti Petrović i Lidiju Čarapina koje su se i ove godine maškarale  sa svojim učenicima.

Po završetku povorke, maškare su se okupile na Trgu kralja Tomislava gdje je pročitana optužnica protiv Marka Krnjevala, koji je, vatrenim pohodima unatoč, nazočio čitanju optužnice. Nagrade za  pojedinačne kreacije dobile su naša „Neretvanska banka“ i „Babuške“. Prvu su nagradu osvojili lanjski pobjednici s maskom „Metković - zdravi grad“, no oni su je odlučili prepustiti maski „Seoska mahala“ kojoj je žiri bio dodijelio drugu nagradu. Trećom  nagradom utješile su se „Udavače“.

Posljednji dan maškara, pokladni utorak, iskoristit ćemo za još malo pokladne ludosti, maškare će zauzeti cijelu školu i tako obznaniti završetak poklada i početak korizme.