Naša Josipa s mentoricom na prijamu kod župana

Autor: Dubravka Šešelj, 11. 6. 2015.

U srijedu 10. lipnja 2015. godine župan Nikola Dobroslavić zajedno s pročelnicom Marijetom Hladilo primio je učenice i učenike županijskih osnovnih i srednjih škola koji su na državnim smotrama i natjecanjima osvojili jedno od prva tri mjesta te im uz čestitke uručio i prigodne darove.

Ponosni smo što je među njima bila i naša osmašica Josipa Bebić sa svojom mentoricom  Dubravkom Šešelj. Josipa je predstavljala našu županiju na državnoj Smotri-izložbi osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2015. (u kategoriji 1B na postavljenu temu i likovni problem) koje je održano u Vukovaru. Tamo je osvojila prvo mjesto te osvjetlala obraz našoj školi i županiji.

Svake godine početkom lipnja u sjedištu Županije okupljaju se najbolji natjecatelji kojima je i ove godine župan Dobroslavić srdačno čestitao i uručio prigodne poklone. Na okupu su se našli svi oni koji su osvojili jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima i smotrama te njihovi mentori koji su itekako zaslužni za uspjeh svojih učenika. Ovom prigodom župan Dobroslavić naglasio je kako je znanje ključ uspjeha te da su ovakve nagrade  poticaj mladima da radeći na svojim talentima postižu sve bolje uspjehe.  Ove godine iz Dubrovačko-neretvanske županije ukupno 93 učenika  osvojila su jedno od prva tri mjesta na državnim natjecanjima i smotrama i to 10 prvih mjesta, 46 drugih te 37 trećih mjesta.

Na prijamu u Dubrovniku bila je i naša bivša učenica  Marija Dodig koja sada pohađa 3. razred Gimnazije Metković. Ona je ove godine na XX. državnom Natjecanju u poznavanju Hrvatskoga jezika osvojila prvo mjesto. Mi je se s ponosom sjećamo jer je državna prvakinja iz Hrvatskoga jezika bila  i prije tri godine kad je bila naša osmašica.