LIK 2014./2015.

Autor: Dubravka Šešelj, 23. 5. 2015.

Natjecanje – izložba iz Likovne kulture LIK 2015. izuzetno je uspješno prošla za učenike naše škole. Postigli smo izvrsne rezultate na županijskoj razini gdje je stiglo deset naših radova koji su se istakli na školskom natjecanju. Od njih deset, pet radova je pohvaljeno dok su dva predložena za državno natjecanje.

Pohvaljeni su  učenici LUKA MAREVIĆ, GRETA PETKOVIĆ, ANA PARUN, KARLO SENTA i ANAMARIJA DOMINIKOVIĆ. Njihovi radovi su predstavljali našu školu na velikoj županijskoj izložbi. Sa županijske razine na državno natjecanje predloženi su radovi MIJE MASLAĆ, učenice šestog razreda i JOSIPE BEBIĆ, učenice osmog razreda.

Na našu veliku radost JOSIPA BEBIĆ bila je pozvana na državno natjecanje koje se ove godine održalo u herojskom Vukovaru, a škola domaćin ovogodišnjeg državnog natjecanja bila je  OŠ Dragutina Tadijanovića.  Odlazak u Vukovar za nas je bio iznimno naporan tim više što nismo iz naše županije imali organiziran prijevoz, već nam je rečeno da se moramo same snalaziti. Ipak, nismo dopustile da nas to zaustavi! Sam smještaj i organizacija natjecanja bila je dobra, tako smo teškoće dolaska i odlaska odlučile zaboraviti.

Prvog dana, nakon okupljanja i smještaja u Vinkovcima, u kasnim poslijepodnevnim satima otišli smo u Vukovar, u Osnovnu školu Dragutina Tadijanovića gdje su učenici-natjecatelji, njih sedamnaest iz cijele Lijepe Naše, imali likovnu radionicu na zadanu temu i likovni problem. U prostorima školske zgrade istovremeno je bila postavljena izložba radova onih učenika koji nisu pozvani na natjecanje, ali su im radovi bili pohvaljeni. Među njima  bio je i rad naše Mije Maslać. Za to vrijeme  učitelji mentori  bili su pozvani na koncert Tamburaškog orkestra HTV-a pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda koji je upriličen uoči Dana grada Vukovara.

Sutradan smo imali organizirani obilazak grada, svih značajnih mjesta stradavanja u Domovinskom ratu: Ovčare, Memorijalnog  centra, groblja i stare gradske jezgre. Nakon obilaska uslijedio je kulturno-umjetnički program s proglašenjem pobjednika. Bile smo presretne kada smo čule: „ Prvo mjesto osvaja učenica Josipa  Bebić  iz OŠ don Mihovila

Pavlinović, Metković, mentorica Dubravka Šešelj.“ Našoj sreći nije bilo kraja!

Izložba radova koji su nastali na temu-poticaj u školi te radova koji su nastali u likovnoj radionici na samom  natjecanju  bila je upriličena u obnovljenom dvorcu Eltz.  Sa zadovoljstvom smo je pogledale. U poslijepodnevnim satima oprostile smo se od Vukovara i krenule put Osijeku pa dalje prema jugu kući, sretne i ponosne zbog velikog uspjeha. Nismo više razmišljale o dugotrajnom povratku kući, već smo presretne slagale lijepe uspomene u svojim glavama i spremale brojne fotografije u svoje fotografske arhive.

Pobjednički crtež

Sretna pobjednica

Josipa sa svojom mentoricom Dubravkom Šešelj

Više fotografija u Foto- galeriji ...