Naša škola proslavila 35. rođendan

Autor: Ana JOGUNICA, Ivona Martinović, 3. 6. 2014.

Dan škole, njezin 35. rođendan, bio je ispunjen brojnim događanjima. Jutro je bilo rezervirano za sportska natjecanja, a poslijepodne za svečarski dio.

Odigran je međusmjenski susret u malom nogometu i to u dvije kategorije: viši i niži razredi. Sve se odvijalo pod budnim okom selektora Zdravka Kurana, Nina Šešelja i  Željana Brljevića. Martina Nikolić, rukometna trenerica, organizirala je turnir u mini-rukometu za djevojčice nižih razreda. Učitelji Mario Klobučić, Ivana Jerković, Zdravko Kuran i Tomislav Medak odmjerili su s učenicima snage u stolnom tenisu. U svim je aktivnostima sportski i natjecateljski duh bio na zavidnoj razini.

U popodnevnim satima proslava je nastavljena  u  Gradskom kulturnom središtu, kako i priliči tako lijepoj obljetnici.

Slavljenički program započeo je otvaranjem izložbe likovnih radova u Galeriji GKS-a  gdje su  svoje radove pokazali učenici viših razreda, a niži su svoje radove izložili  kat niže, u atriju. Osim likovnih radova, izloženi su pehari  i priznanja  koje su učenici i njihovi mentori osvojili na brojnim  natjecanjima tijekom proteklih 35 godina. Školski list Kreket, školski eko-prozvodi poput sapuna, maslinova ulja te eteričnih ulja, zauzeli su posebno mjesto na izložbi. Izložbu je osmislila učiteljica Likovne kulture Dubravka Šešelj, a nazočne je na pozdravio i izložbu otvorio ravnatelj Petar Jakić.U kazališnoj dvorani GKS-a,  školi u čast, naši su učenici sa svojim učiteljicama priredili prigodan slavljenički program.

Ravnatelj  nas je na samom početku podsjetio na povijest škole u proteklih 35 godina i pri tome naglasio najvažnije uspjehe koje su učenici i učitelji škole  polučili. Uslijedio je mozaik glazbenih, dramskih i literarnih točaka. Mali dječji zbor otpjevao je Maestro muziku, Veliki dječji zbor Lijepu našu i I have dream, a Vokalna skupina učiteljica izvela je dvije pjesme Pismo moja, hrli tamo i Izresla ruža rumena, sve pod vodstvom učiteljice Glazbene kulture Ljupke  Sršen Gutić. Učenici IV.b  razreda i učiteljica Nikolina Doko iz zaborava su izvukli šjor Bepa i njegove šjore. Dramska skupina viših razreda pod vodstvom učiteljica Hrvatskoga jezika Ivone Martinović i Ane Jogunice uprizorila je igrokaz Harry potter u našoj školi i monolog  Zašto mene svi odgajaju. Učenica IV.d razreda Anamarija Dominiković predstavila nam je svoju slikovnicu Neretvanske lađe kojom je ostvarila prvo mjesto na državnom natječaju Moja prva knjiga. Učiteljica Hrvatskoga jezika Marinka Jurković pripremila je s Anteom  Nižić  recitaciju Srebrna cesta G. Krkleca. Priredbu je pratio slikokaz o povijesti škole koji je priredila učiteljica Tehničke kulture Jelica Lazarević. Kroz bogati  umjetnički  program  vodile su nas učiteljica razredne nastave Nevena Mataga i učenica 8.a razreda Antea Nižić.

Na kraju smo se pozdravili  do sljedeće okrugle obljetnice, četrdesetog  rođendana naše škole. Po svršetku slavljeničkog programa za djelatnike škole i goste  priređen je domjenak  u hotelu Narona.