DANI OCA ANTE GABRIĆA

Autor: Katica Salacan, 28. 2. 2019.

Danas smo u sklopu manifestacije Dani oca Ante Gabrića koja se ove godine obilježava pod motom S izabranima do svetosti,  svečanim glazbeno-scenskim programom zaključili tjedan posvećen ocu Anti. Nizom aktivnosti pridružili smo se ovoj manifestaciji koju organizira grad Metković u suradnji sa svim metkovskim školama, župama, udrugama te kulturnim i turističkim ustanovama.

Početkom tjedna učenici predmetne nastave sa svojim vjeroučiteljima posjetili su izložbu S izabranima do svetosti koja je upriličena u Galeriji GKS-a u Metkoviću. Njezinoj realizaciji dali su doprinos  i naši vjeroučitelji.  Nakon izložbe učenici su svoje dojmove  izrazili crtežima na satu Likovne kulture, a izložili su ih  u predvorju škole. Na satovima Vjeronauka učenici su se stvaralački izražavali porukom, stihom, molitvom i pismom, a motivacija su im bili život i djelo velikog misionara. Radove su izlagali na razrednim panoima.

Završni dio ovogodišnjeg obilježavanja  Dana oca Ante Gabrića upriličen je danas, 28. veljače 2019. godine u 12 sati u predvorju škole. Školska priredba pod nazivom Put poniznosti bila je kolaž monologa, kazivanja poezije, igrokaza te prigodnih skladbi.  Odabrane stihove i prozu kazivale su Leonarda Šćulac i Viktorija Marević te učenici PRO. Tematski igrokaz prema tekstu Branka Medaka i Gorana Matića izvodila je dramska skupina viših razreda dok je glazbene točke izvodio pjevački zbor. Program su koordinirale č. s. Marijana Cvitanović i knjižničarka Katica Salacan u suradnji s vjeroučiteljem Marinkom Tošićem, učiteljicom Hrvatskog jezika Helenom Bjeliš, učiteljicom Likovne kulture Dubravkom Šešelj te edukatoricom-rehabilitatoricom Lucijom Vladimir.

I ovogodišnja manifestacija promiče glas o svetosti našeg najvećeg misionara koji nam je uzor i inspiracija, a pokazala je da njegove riječi i djela svaki put nanovo pokreću, motiviraju i daju ideje za nove aktivnosti  i stvaralačke trenutke.