POZOR, POZOR, ČIZME U PROZOR!

Autor: Ivona Martinović, 6. 12. 2018.

Svi znamo da je sv. Nikola omiljeni dječji svetac, a znamo i zašto – donosi darove!

Iako često čujemo kako danas i djecom i odraslima vlada materijalizam, naši su najmlađi učenici danas pokazali da znaju i žele primiti i darove od nota i riječi satkane.

Recitacijama, igrokazima, pa i plesom o sv. Nikoli danas su nas sve darovale učiteljice Vera Jelčić, Nikolina Jerković, Nikolina Doko i Nevena Mataga.

Učiteljica Ljupka Sršen Gutić pripremila je s Malim dječjim zborom tri skladbe, a poseban pljesak dobili su naši mali recitatori iz Posebnoga razrednog odjela koje je pripremila njihova učiteljica Lucija Vladimir.

Saznali smo kako se piše pismo sv. Nikoli, kako izgleda kad Nikola nebom leti, što trebamo pripremiti sv. Nikoli, kakvi trebamo biti da bismo uopće dobili dar…

Vrhunac priredbe svakako je bio dolazak sv. Nikole koji je djecu lijepo pozdravio i saznavši da su svi, naravno, bili dobri - podijelio slatkiše.

Djeca vole darove, igračke i slatkiše. Ali djeca žele i lijepu riječ, osmijeh i zagrljaj, uz to će i najskromniji dar u njihovima očima narasti.