JOŠ JEDAN IZVRSTAN KONCERT ZBOROVA

Autor: Marinka Jurković, 7. 6. 2018.

Galerija GKS-a još jednom je u četvrtak, 6. lipnja 2018. bila ispunjena prekrasnim glasovima dječjih zborova. Kao i svake godine u lipnju,  tako i ove, naša je škola organizirala koncert školskih zborova. Sudjelovale su škole koje su naši dugogodišnji suradnici na ovom projektu:  OGŠ Metković, OŠ Kula Norinska i OŠ „Vladimir Nazor“ Ploče. Bila je to još jedna nezaboravna večer dječje pjesme isprepletene sa željom da se pokaže što tko umije najbolje otpjevati. Publika je zaista uživala.

Mali zbor naše škole uveselio nas je pjesmom Dobro jutro, A. Dedića i podsjetio nas na Runjićevu Vjeruj u ljubav. Naši Pločani su nas glazbom odveli u Afriku s tradicijskom pjesmom plemena Zulu pa nazad u trubadurski Dubrovnik uz napjev Jedan dan, Đ. Jusića. Naša nastavnica Zrinka Boras i njen zbor OŠ Kula Norinska izveo je  prekrasnu obradu pjesme The lions sleeps tonight te pjesmu s Gibonijevom  odgojnom porukom Oprosti. OGŠ Metković nas je sa svojim mnogobrojnim članovima vratio u Dalmaciju uz pjesmu  Vratija se Šime te otpjevao himnu majkama Runjićevom skladbom Mama. Gost su nam, kao i na Božićnom koncertu, bila klapa Metković u kojoj pjevaju i neki naši bivši učenici. Tako smo dašak klapskoga pjevanja osjetili kroz skladbe Ludo more i Ružo moja crvena.

Na kraju je naš Veliki zbor pokazao da njegujemo različite stilove zborskih skladbi. Počeli smo ozbiljno s Verdijevim Nabuccom, zatim malo tradicije s Izresla ruža rumena pa do Z. Runjić i Melankonija da bi zbor svoj nastup završio crnačkom duhovnom He's got the whole world.

Ipak,  najljepši dio je bio onaj kada su svi zborovi zajedno zapjevali već tradicionalnu Veselu pjesmu. Radost na licu zboraša i srdačan pljesak publike bili su jedina, ali velika nagrada našim učiteljima glazbene kultura koji često uz vrlo veliki napor pokušavaju animirati djecu da pored svih obveza dolaze na probe i uživaju u zborskom pjevanju. Još jednom hvala profesorima Heleni Decovski, Zrinki Boras, Draganu Gutiću i Maji Jerković bez kojih ne bi ovaj hvalevrijedan dugogodišnji projekt naše škole i naše Ljupke Sršen Gutić bio moguć. A posebno ovaj put zahvaljujemo svim kolegama, roditeljima i prijateljima koji godinama prate naše koncerte dječjih zborova.